Newsletter – INFO USURPA

INFO USURPA

 • Info usurpa #15 (PROSINEC 2009)
   Prosincová Info Usurpa přináší rozhovor s člověkem, který squatuje v Řecku, krátké informace o vystěhováních v Berlíně a v Krakově, několik článků o holandském hnutí a akci na jeho podporu v Poznani, program Revolveru a akce v Truhlářské, info o vaření a rozdávání jídla FNB , pozvánku do projektu dvp a další drobnosti.
 • Info usurpa #14 (LISTOPAD 2009)
   Reporty z akcí na podporu holandského hnutí, první akce ve squatu Sofia v Žilině, ohlédnutí za zářijovým pokusem o obsazení Apolinářském program FNB, Náplavky, Truhly, Anarchistických dnů, projektu DVP…
 • Info usurpa #13 (ŘÍJEN 2009)
    Další číslo info usurpa z obsahu
   Sept09: ohlédnutí pár dní po akci, Glosa: pražský Janov?, Ladyfest v Les Tanneries, Část odsouzených squatterů a squatterek podá odpor proti trestním příkazům, Boj na poli legislativy nebo boj proti legislativě?, Infoshop Revolver
 • Magazín Info Usurpa #12
   Speciální magazín Info Usurpa, který navazuje na celoroční vydávání newsletteru Info Usurpa a přináší texty, které se do newsletteru nevešly nebo byly teoretičtějšího rázu, a tudíž přesahovaly nad jeho rámec. Brožurka má 24 stran
 • Jedenácté číslo Info Usurpa v .pdf (ZÁŘÍ 2009)
 • Desáté číslo newsletteru Info Usurpa v .pdf (ČERVENEC 2009)
 • Deváté číslo newsletteru Info Usurpa v .pdf (ČERVEN 2009)
   Přečtěte si novinky ze zahraničí: např. krátké shrnutí akcí na podporu polského Rozbratu, připomenutí situace berlínských projektů a pozvánku na velké akční berlínské dny, které vyvrcholí obsazením obrovského letiště, nebo zprávu o vystěhování v St. Petěrburku…. Můžete se také potěšit a nechat se inspirovat při četbě reportu z cesty do Kodaně nebo zprávičky o promítání ve Světozoru. Čekají vás také akce na Miladě a tentokrát i v brněnské Jolandě, info o rozdávání jídla a malý předělaný komix, původně ze švédského squatterského zinu.
 • Osmé číslo newsletteru Info Usurpa v .pdf (KVĚTEN 2009)
   V tomto čísle píšeme o squatterské akci a následném vystěhování v Reykjavíku, o smutném konci erfurtského squatu, něco málo o fungování nového Ungdomshuset, pozvánku na akce za zachování Rozbratu v Poznani, report z cesty do Drážďan, pozvánku na 11. výročí Milady, akce tamtéž i v projektu dvp, info o rozdávání jídla…
 • Sedmé číslo newsletteru Info Usurpa v .pdf (DUBEN 2009)
   Jde o osmistránkové vydání, takže stačí, když do Acrobat Readeru zadáte při tisku Booklet printing (v češtině asi Tisk brožury?), formát A4..no a pak by vám tiskárna měla sama brožurku vytisknout ve správném pořadí, jde jenom o to zjistit, jakým způsobem do vaší tiskárny vložit papír a úspěch je zaručen:) V tomto čísle jsou články o akcích, projektech a obsazeních v Berlíně, v Amsterdamu, v Kingstonu nebo v Athénách, připomenutí situace obviněných aktivistů/ek z Ungdomshuset, report z přednášek na Miladě a v rakouském Grazu a článek karlovarských anarchistek/ů o jejich nové databázi prázdných domů a spoustu pozvánek na akce na Miladě, v Crossu, v projektu Dvp nebo na Mayday festival v Praze. Nechybí info o rozdávání jídla lokálních FNB skupin – tentokrát přibylo i obnovené rozdávání v Budějovicích.
 • Šesté číslo Info Usurpa v .pdf (BŘEZEN 2009) a verze pro tisk
   V tomto čísle najdete několik textů, které se týkají nedávno spuštěné squatterské realitky, pozvánku na squatterská setkání v Bristolu a v Berlíně (spojené s demonstrací) a několik krátkých informací od nás i ze zahraničí.
 • Páté číslo Info Usurpa v .pdf (ÚNOR 2009)
   Tentokrát je v Usurpě hodně článků ze zahraničí, některé z nich dost tragické… Máme tam report z řeckých ulic a obsazených univerzit, a nezapomínáme ani na squat Milada, který bude se zapsáním do katastru nemovitostí pravděpodobně čelit pokusu o vystěhování a potřebuje vaši pomoc!
 • Čtvrté číslo Info Usurpa v .pdf (LEDEN 2009)
    V novinkách ze zahraničí najdete krátké infošky z kauzy Ungdomshuset a připomenutí nepokojů v Malmo, smutnou zprávu o vyhoření autonomního centra Cyclopen u Stockholmu, žádost squatterů/ek z Tel Avivu o pomoc a pozvánku na Evropskou konferenci sociálních center.
   V rubrice zabývající se lokální scénou pak narazíte na zprávy z vývoje kauzy obviněných squatterů z Cibulky a report ze streetart akce. Nenechte si ujít ani několik zajímavých promítání, benefit na Cibulku a akce na Miladě.
 • Třetí číslo v .pdf (PROSINEC 2008) a verze č.2 připravená pro TISKNUTÍ(verze pro tisk je přichystaná na obojstranný tisk, čísla stran jsou různě na okrajích)
   V prosincovém čísle Info Usurpy najdete zas o něco víc informací z domácí i zahraniční scény. Přečíst si můžete články o zásahu na Cibulce (jeden z nich je fiktivní policejní zpráva:) a o Miladě, kde se v tomto měsíci policie taky zastavila, pozitivní je pak informace o schůzce milaďáků a milaďaček se sousedy/kami nebo text o bristolských squatterech/kách, kteří protestovali proti spekulaci s majetkem už více než dva týdny. najdete pár informací o protestech proti zákonu, který by v Holandsku squatting zakázal, menší příspěvek o infokampani na severu Čech a pozvánky na akce, které se budou konat v tomto měsíci.
 • Druhé číslo v .pdf (LISTOPAD 2008)
    Rozsah tohoto čísla zpravodaje 6xA5, najdete tu dlouhý text o Miladě, texty o útoku na DIY Guide, o nově vzniklém autonomním centru Cibulka, o Infokampani na severu, krátké postřehy ze zahraničí: rioty v Kodani, akce v Helsinkách, v Oslu nebo situace polského Rozbratu. V rubrice akce je program Milady a info o vaření FNB v Praze, Brně a v Hradci. Číslo uzavírá komix o psu Baskervillském.

  Pro ty, kdo tisknou: strany 3 (s ležící kostrou) a 4 (nadpis Odjinud) jsou na malé A5, která je vložená uvnitř Info Usurpa (A4).

 • První číslo v .pdf (ŘÍJEN 2008) (pokud nejde vytisknout, tak zkuste verzi č.2)
   Rozsah 4xA5…obsahuje úvodník, několik krátkých infošek ze zahraničí, text o feministickém baráku Liebig34 v Berlíně, reporty z informační kampaně na severu Čech a krátkou glosu o konci squatu Viktorie. Nechybí ani přehled akcí na další měsíc!!