Amsterdam : Squatterská skupina uživatelů Linuxu otevírá nový prostor!

Dámy a pánové,

po 6 měsících oprav bychom Vás rádi pozvali na otevírání nového prostoru.
Práce ještě není úplně dodělaná a s hodně věcma se teprve začíná.
Přijďte si poslechnout, co máme s prostorem v plánu, dát si drink, poslechnout ňákou hudbu a prostě se pobavit.
Začínáme v 17.00.
Detaily programu budou brzo zveřejněny.
Uvidíme se v sobotu, 16.

(z : http://slug.squat.net )

LAG je obchod s počítačovými součástmi/hackerský projekt. Jedním z našich hlavních cílů je podporovat free software namísto toho vlastnického.
Děláme workshopy, kde ukazujem jak nainstalovat a používat operační systém Linux a pomáháme řešit problémy s ním.
Taky bychom rádi zdůraznili důležitost soukromí a anonymity zvenku i zevnitř virtuální sítě, která je zvláště relevantní pro aktivisty.
Abychom povzbudili opatrnost o soukromí, chceme udělat několik workshopů na téma internetového zabezpečení a šifrování. (kryptografie)
Iniciativa LAG nebude ale dělat jenom workshopy a přednášky. Chtěli bysme komukoliv kdo bude chtít poskytnout volný přístup k různému vybavení a poskytnout místo, kde kdokoliv může zdokonalovat svojí technologickou fantazii, rozvíjet autonomní software nebo prostě být společně v elektronice kreativní.
Nechceme být služba, ale prostředí, kde se můžete něco naučit, kde lidi sdílejí a navzájem se od sebe učí.

LAG je víc než jen hackerský prostor. Chtěli bysme představit myšlenku freeshopu s elektronickými a počítačovými součástky, kde recyklovaný věci můžou být znova použity a dostat
druhý život. Lidi, který potřebujou pomoc s free softwarem mají v Amsterdamu problém najít místo, kam se dá jít. A ještě těžší je najít místo, kde člověk může vytvářet a rozvíjet
projekty, který oponujou autoritativnímu způsobu využití internetu a počítače.

A z toho důvodu jsme se rozhodli vytvořit stabilní místo, protože po letech stěhování se s SLUG (Squatterská skupina uživatelů Linuxu) jsme si uvědomili, že hackerská kultura je v kritickým stavu nejenom v tomto městě a řešením může být jednoduše naše společná snaha.
Tudíž jsme se rozhodli se angažovat v dlouhodobém projektu.
Na jednu stranu jsme si všimli, že aktivisté se ze strachu vyhýbají technologiím a na druhou stranu se dá všimnout i pravého opaku – lidí, kteří mají přímo fetišistické tendence co se technologie týče.

Proti se stavíme do mezery mezi těmito dvoumi přístupy a podporujeme lidi, aby se postavili nynejší internetové situaci.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Captcha Captcha Reload